Maseczki ochronne z materiałów Meltblown i Spunbond

Maseczki higieniczne produkowane przez Oxfordsport powstają z zaawansowanych materiałów filtracyjnych. Kluczowym materiałem naszych maseczek jest tkanina Spunbond, gwarantująca 97% filtracji przed bakteriami i zarazkami. Dodatkowym wzmocnieniem struktury maseczki jest podwójna warstwa tkaniny Spontex, zapewniająca trwałość i elastyczność maseczki. Jakość stosowanych przez nas materiałów potwierdzają stosowne atesty.

Meltblown to unikalny materiał gwarantujący niemal całkowitą filtrację powietrza od bakterii czy wirusów
jak COVID-19, (aż do 97 %). Nasze 3-warstwowe maseczki ochronne zapewniają filtrację dzięki temu rozwiązaniu. Skuteczność filtracji tkaniny potwierdza certyfikat belgijskiego laboratorium Centexbel z marca 2020 roku. Próba filtracji powietrza była wykonana zgodnie z normą EN-14683. Przepływ powietrza przez tkaninę w  czasie próby wyniósł 28,3 l/min.

Meltblown – Certyfikat Centexbel

Spunbond to polipropylen typu Moplen HP561 R. Przydatność dla wykorzystania jako środka ochrony osobistej potwierdza certyfikat PZH. Technologia Spunbond jest stosowana w tknainie pod nazwą handlową Texfil. Tkanina Texfil pozwala na utrzymanie sztywności maseczki i trwałości materiału. Parametry tkaniny wykonanej w technologii Spunbond potwierdza certyfikat Oeko-Tex z 2020 roku.

 

Maseczki ochronne z materiałów Meltblown i Spunbond
Przewiń do góry